₺175,00
₺300,00

Doğal Taş Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Aslında mücevher ve süs eşyası olarak kullanılmakta olan, düzeltmek ya da şekil vermek için kesilip cilalanan farklı şekillerde de şekil verilip işlenebilen organik minerallerdir. Bu nedenle doğal taş olarak adlandırılmaktadırlar. Taşların değerli olma konusu ise, Doğal taşın bulunabilirliği ya da başka bir değişle nadir ve ender bulunan taş özelliğinde olmasından dolayı ayrıca dayanıklılığı da etkilidir. Bunun yanı sıra taşların diğer bir özelliği de uzun yıllarıdır şifa için kullanılmasıdır. Su, Hava, bitkiler ve toprak taşların bileşik ve minerallerini oluşturmaktadır. Vücudumuzda bulunan enerjiyi bazen toprak ile bazen de suya bakarak ya da dokunarak atmaya çalışırız. Bunlara alternatif olarak doğal taşlar bu enerjiyi atma konusunda ruhumuz ve bedenimizde rahatlık oluşturmaya çalışırız. Örnek vermek gerekirse ametist ve kuvars taşları dışarıdan gelecek negatif enerjiyi engellemektedir. Ayrıca doğal taşlarda bulunan mineraller vücudumuzda bulunan eksikliği tamamlamaktadır.

Bütüncül Şifa Doğal Taşlar

Doğal taşlar mineraller bakımından zengin olduğu gibi ayrıca çakralarımızı açmaya yardımcı olmaktadır.  Doğal taşlar ayrıca barındırmış olduğu birkaç mineralin bir araya gelmesiyle oluşan mineral topluluklarıdır. İnsan vücudunda bulunan mineraller ile taşlardaki mineraller birbirine çok benzerdir. Vücudumuzun çoğu sudan oluştuğu gibi haricinde barındırdığı oksijen, çinko, kurşun, magnezyum, flor, bakır, nikel, iyot, manganez, fosfor, molibden, selenyum, kalsiyum, potasyum, mineralleri vardır. Mineraller vücudumuzda bulunduğu gibi doğa da bulunmaktadır. Yıllardır var olan tıp literatüründe doğal taşlar eski ihtişamına ve değerine tekrar ulaşmaya başladı, günümüzde maruz kalmış olduğumuz radyasyondan bizler farkında olmasak da önemli bir korunma yöntemi olarak uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. Tam da bu noktada doğal taşları evimizde veya iş yerlerimizde bulundurmamızda bir hayli önemli konu olmaktadır. Üzerimizde taşıdığımız ya da taşıyabildiğimiz doğal taşlar ise doğru kullanıldıklarında huzurlu ve rahatlamış bir vücuda kavuşmamıza yardımcı olacağı gibi zihnimize pozitif bir enerji yayarak gün boyu enerjik olmamazı sağlayacaktır. 

Nerede ve Nasıl Kullanmalıyız;

Hepsinden önemlisi doğal taşların vücudumuza yani bedenimize temas etmesi çok önemlidir. Bu şekilde kullanılan doğal taşlar vücudumuzda bulunan ısıyı alır ve enerjimizin hücrelerimizin harekete geçmesini sağlar. Bileklik doğal taş modellerinin haricinde, Doğal Taş Kolye modelleri ayrıca doğal taş tesbihlerin yanı sıra doğal taş yüzüklerde bu ürünlerin arasında yer alır.

Zeynepbuyukbay.com

Doğal taşların en kalitelisi ve en doğalını bulundurabilir.