MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

İş bu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği İnternet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

  

MADDE 1. KONU

 

İş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

MADDE 2.1. SATICI BİLGİLERİ

 

Ünvan : Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.

 

Adres : Atatürk Mahallesi, Sütçü İmam Caddesi No: 145 / A 34764 Ümraniye / İSTANBUL

 

Destek Hattı (08:30 - 18:30) | 0850 308 2 531

E Mail : [email protected]

 

 

MADDE 2.2. ALICI BİLGİLERİ

 

Müşteri olarak zeynepbuyukbay.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

 

Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

 

MADDE 4. GENEL HÜKÜMLER

 

4.1. ALICI, Madde 3' te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

4.2. Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal olan 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre Alıcıya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

 

4.3. Sözleşme konusu ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden zeynepbuyukbay.com sorumlu tutulamaz.

 

4.4. Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

 

4.5. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının zeynepbuyukbay' ya ulaştırılmış olması ve bedelinin Alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 

4.6. Ürünün tesliminden sonra Alıcı ya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya katılım bankasının ürün bedelini Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.’ ne ödememesi halinde, Alıcının kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.’ ne gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri Alıcıya aittir.

 

4.7. Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcının siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 7 iş günü içinde kendisine nakden ve tek seferde ödenir.

 

4.8. Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.’ ne gönderilebilir, gönderildiği takdirde kargo giderleri Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti. tarafından karşılanır.

 

4.9. Site üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda Alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

 

5.1.  Alıcı, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.' ne faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen ürünün Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.' ne gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli Alıcıya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Bundle (Birden fazla ürünün bir arada gruplanıp tek seferde satıldığı) ürünlerde ürünler tek başına iade edilemez, hepsi birlikte iade edilmelidir.  Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Alıcı tarafından karşılanır. Ürünün kusurlu olduğu hallerde yapılan iade işlemlerinde kargo ücreti Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.' ne aittir. Bu durumda Alıcı Kargo' yu Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.’ nin anlaşmalı kargo firması ile göndermekle yükümlüdür. Farklı firma ile gönderimlerde kargo ücreti Alıcı'ya aittir.

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler teslimatın yapılmasından sonra ürünün kullanılmış olmasıdır. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

 

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 7 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Bütüncül Şifa ve Doğal Ürünler ve Danışmanlık San. Tic. Ltd. Şti.’ nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

MADDE 6 - DETAYLAR

 

6.1. Hatalar: Ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi vs. her türlü içerikte oluşabilecek hatalarından dolayı mağazamız sorumlu tutulamaz.

 

6.2. Fiyat Politikası: Mağazamızda satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği mağazamız belirler. Etiket Fiyatı, Satış Fiyatı ve İndirimli Fiyat buna dahildir. Müşteri, Ürün üreticisi, İthalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimsenin fiyatı değiştirmemiz konusunda bizi zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.

 

6.3. İptal ve İade Şartları: Mağazamız sattığı herhangi bir ürünü İptal ve İade Şartları sayfasında belirtilen durumlarda iade alma garantisi verir.

 

6.3. Müşteri Memnuniyeti: Mağazamız müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak için yoğun çaba harcamaktadır. Mağazamızı zarara uğratmaya yönelik ve genel ticaret kuralları çerçevesinde olmayan müşteri talepleri hariç tüm şikayet ve istekleriniz dikkatle incelenerek ivedilikle sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.

 

6.4. Güvenlik Tedbirleri: Mağazamıza verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir. Mağaza yöneticilerimizin bu işlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edebilir. Talep edilen bilgiler sizin güvenliğiniz içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya Yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen ya da kuşku uyandıran siparişler gönderilmez.

 

6.5. Ürün Teslimatı: Teslimatlar yalnızca mağazamız tarafından belirlenen Kargo şirketleri veya kendi dağıtım ağımız ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Farklı bir kargo şirketi ile teslimat talep edilemez. Sipariş edilen Paket teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. Paket teslim alındığı anda Siparişiniz Kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır.