Yaşam Çiçeği Magnet Beyaz
Yaşam Çiçeği Magnet Beyaz

Yaşam Çiçeği Magnet Beyaz (Sarı-Kırmızı) (257)

Fiyat : ₺49,00(KDV Dahil)

 

Yaşam Çiçeği Magnet Beyaz (Sarı-Kırmızı)

Faydaları:

-Yaşam çiçeği sembolü, 19 eşit oranda örtüşen, toplamda 61 dairede oluşan, iki boyutlu bir çizimdir.  Bu sembol, varlığımızı, dünyadaki yaşamı ve evrenin oluşumunu, yani kısaca tüm yaratılış döngüsünü temsil etmektedir.

-Selçuklu ve Osmanlı motiflerinde sıkça rastlanan Yaşam Çiçeği’nin tarihsel geçmişi antik çağlara kadar uzanmaktadır. Sümerlerden Mayalara, antik Mısır’dan antik Yunan’a kadar birçok uygarlıkta Yaşam Çiçeği’nin izlerini görmek mümkündür.

-Yaşam Çiçeği, hayatın her yönünü kapsayan bir bütünlük ve düzen anlayışını ifade eder.

-Her bir çizgisi ve birleşim noktası, evrende bulunan her şeyin birbiriyle bağlantılı olduğunu ve her

şeyin bir düzen içinde hareket ettiğini sembolize eder. Bu geometrik figür, hayatın kendisini, kâinatın sonsuz döngüsünü ve her şeyin birbiriyle olan bağlantısını simgeler.

-Bu eski sembol, binaların, sanat eserlerinin ve kutsal metinlerin içinde yer almış ve zamanla manevi bir gelişim sembolü olarak kabul görmüştür.

-Yaşam Çiçeği'nin içinde barındırdığı desen ve formasyonlar, matematiksel düzenin yanı sıra, yaşamın

kendisine dair derin anlamlar taşır.

-Yaşam Çiçeği’nin geometrik desenlerinden, matematik, fizik, biyoloji ve astroloji gibi birçok alanda yararlanılmaktadır.

-Bu desenler, atomik yapıdan galaksilerin dönüşüne, hücrelerin bölünmesinden bitkilerin büyüme desenlerine kadar kâinattaki birçok yapıyı simgelemekte ve kâinattaki her bir parçasının birbiriyle derin bir bağlantı içinde olduğu düşüncesini ifade etmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Yaşam Çiçeği motifli anahtarlık, kolye, bileklik, bardak altlığı, magnet vb. gibi ürünler kullanmak, bu  sembolün hayatımızdaki önemini; sakinlik, bilgelik, döngü, kâinat, öze dönmek gibi kavramları tekrar

hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

 

Renk
Sarı Kırmızı
  • Güvenli Alışveriş
    Güvenli Alışveriş Güvenli ödeme yöntemi
  • Kargolama
    Kargolama Sağlam paketleme ve hızlı kargolama
  • Ödeme Seçenekleri
    Ödeme Seçenekleri Ödeme Yöntemi Seçenekleri
  • Whatsapp Destek