Üzerlik Yağı
Üzerlik Yağı

Üzerlik Yağı (AT.BH.20)

Fiyat : ₺175,00(KDV Dahil)

Üzerlik (Peganum harmala), Nitrariaceae familyasından AfrikaAsya ve Amerika'nın sıcak bölgelerinde yetişen bir bitki türü. Bu bitkiye Türkiye'de, özellikle Orta Anadolu ve Doğu Anadolu'da sıklıkla rastlanmaktadır.

Van ili ve çevresinde nazar değmesin diye sıklıkla kullanılır.

Türkiye'de, eski inanışa göre halk arasında nazardan korunmak için kurusunu yakarak çıkan dumanı nazardan korumak istedikleri kişinin üzerine üflenir Üzerlik, tek tek beyaz çiçekli, çok dallı bir bitkidir. 35 cm kadar boyunda, çok yıllık, otsu bir step bitkisidir. Çiçekleri yeşilimsi beyaz renktedir. Meyvesi basık küre şeklinde bir kapsüldür. Tohumlarının içeriğinde harmalin, harmin, harmalol, peganin adlı glikozitler ve kırmızı boya maddesi vardır.

 

Bu bitkinin adı Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesine bağlı bir köye verilmiştir. (üzerlik Köyü)

Üzerlik Yağı

Faydaları:

-Üzerlik bitkisinin içerisindeki tohumların preslenmesiyle elde elde edilen üzerlik yağı; gıda takviyesi ve kozmetik amaçla kullanılabilmektedir.
-Üzerlik tohumu yağı, cilt için faydalı yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri cildin nem dengesini korumaya, ciltteki kızarıklığı hafifletmeye ve cilde esneklik kazandırmaya yardımcı olur. 
-Üzerlik tohumu yağı, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri içerir. Bu yağ asitleri, kalp sağlığını korumaya yardımcıdır.
-Üzerlik tohumu yağı, eklem ağrısı gibi durumların hafiflemesinde destekleyici etki verir.
-Sindirim sistemi sağlığını ve bağışıklık sistemini güçlendiren besin maddeleri içerir.
-Saç ve tırnak sağlığını destekler. 
-Enerji seviyelerini artırır.
-Hormonal dengenin korunmasına yardımcı olur.
-Hararet verici etkisi vardır. Bu etkisinden dolayı kanı temizlemeye yardımcıdır.
-Frekansı yüksek bir yağdır. Nazar ve negatif etkilerin giderilmesi için yardımcı olur.

Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir. Bir uzman veya doktor kontrolünde kullanılması önerilir. Hamilelerin kullanmaması önerilir. Ürünlerimizin herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak ürün paket içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olup olmadığını anlamak için çok az miktarda kullanarak test etmeniz tavsiye edilir. 

Neler İçermez?
Herhangi bir kimyasal ürün içermez.

Nasıl Kullanılır?
Başa, eklemlere, ayak altına ve kulak arkasına sürülerek kullanılabilir.  1 çay bardağı ılık suya 1-2 damla üzerlik yağı damlatılarak içilebilir.  Serin ve güneş ışığından uzak bir ortamda muhafaza edilmeli, ağzı açık bırakılmamalıdır. Ürün, kullanıldıktan sonra mutlaka kapağı hava almayacak şekilde kapatılmalıdır. Göz ile temas ettirilmemelidir. Göz ile teması halinde bol su ile durulayınız.
  • Güvenli Alışveriş
    Güvenli Alışveriş Güvenli ödeme yöntemi
  • Kargolama
    Kargolama Sağlam paketleme ve hızlı kargolama
  • Ödeme Seçenekleri
    Ödeme Seçenekleri Ödeme Yöntemi Seçenekleri
  • Whatsapp Destek