MİZAÇ DANIŞMANLIĞI

İnsan geçmişten beri kendini alemi yaradanı tanımak, anlamak ve çözmek için uğraşmıştır. Şunu çok iyi biliyoruz ki anlamak için tanımak gerek tanımak için incelemek gerek incelemek içinse hikmetini çözmek... Varlık sistemini yöneten yasalardan biri de varlığın 4 element üzerine inşa edildiğini kabul etmektir.

Bir insan kendinin mizacını bildiği andan itibaren bağımsızlaşır, nasıl mı?

Örneğin bir safravi midesi hassaslaştığı zaman ilacı doktora koşmaz. Bugünlerde safrasının arttığını bilir, gerek beslenme ile gerek yaşantısı ile müdahale eder. Bir ebeveynin çocuğunun mizacını bilirse onun hangi derslerde daha başarılı olacağı da bilir ve onun yeteneğini ortaya çıkartmasına yardım eder. Mizacına göre beslenen kişi ideal kilosuna ulaşır. Mizacı bilmek aydınlanmadır. Bir insan kendini veya ailesine başkasıyla kıyaslıyorsa karanlıktadır. Mizaç onu aydınlatır çünkü ona sebep ve sonuç ilişkisini gösterir. Mizacını keşfetmek insana kendini tanıma fırsatı verir, hastalıklarının davranışlarının ruh değişikliklerinin sebebini ve terbiyesini öğrenir. Kişi eşinin mizacını bilmesi iletişim ve sevgi dili öğrenmesini ve onu anlaması demektir.

Hiçbir grublandırma mizaca benzemez burç, kan grubu, ırk, renk.. Ancak mizaç davranışlardan tutunda zevklere kadar kişiyi analiz eder. Size iyi gelecek kokuyu rengi iklimi davranışı hatta insanı bile Mizaç ilmi size sunar. İnsan ancak tanıyınca sevebilir hem kendini hem alemi..severse de anlar..anlarsa da hayat kolaylaşır. Benim eşim balgami mizaçlı evet ilgisiz gibi görülebilir, fakat sadıktır ve sevgi dili dokunmaktır ve ben onu artık anlıyorum diyebilmek..en iyi aile terapisidir. 

‘’Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık “Kamer 49’’ İnsanlarda kainatta bir ölçü üzere yaratılmıştır. İnsanın mizacı insanın ölçüsüdür. Mizacı bilmek ölçülü yaşamaktır insan en çok mizacı itidal de iken mutlu ve sağlıklıdır. Daha fazla bilgi edinmek için youtube videolarımızı izleyebilirsiniz. 

Mizacınız öğrenmek için muhakkak uzman birinden yardım alınız.