İSİM ANALİZİ VE DOĞUM TARİHİ DANIŞMANLIĞI

İsimler ve doğum tarihleri, kişinin kendisine özeldir. İsim, soyad ve doğum tarihinin bir bütün olarak incelenmesi, kişinin tüm hayat yolculuğunun labirentlerini, duygularını ve deneyimlerini öğrenmesine yardımcı olan önemli bir ilim alanıdır. Bu ilim vesilesi ile insan kendi özünü tanımlamakta; kişiliğine, insan ilişkilerine, beceri ve yeteneklerine dair pek çok konuda bilgi edinebilmektedir.

Geçmişten günümüze dünya üzerinde Hindistan’dan Mısır’a, Araplardan Yunanlılara kadar birçok medeniyetin kullandığı, bugün batı toplumlarında da tercih edilen bu sistem, artık oldukça popüler hale gelmiştir. Kadim bir ilim olan numeroloji kadar isim analizi de oldukça eskiye dayanmaktadır.  

İsim analizi ve doğum tarihi danışmanlığı ile kişinin kendisinde bir dönüşüm ve olumlu anlamda gelişim sağlaması mümkündür. Verdiğimiz danışmanlıkla kimi zaman kişinin ismi değiştirilmekte, kimi zaman ek isimlerle destekleme yapılmakta, kimi zaman da kişinin kendi iç dünyasına dair tasarımı hakkında bilinç kazanması sağlanmaktadır. Tüm bunlar yapılırken kişinin doğum tarihinden destek alınmaktadır. 

Analizin sonunda kişinin kendine dair birçok şeyin farkına varması, yaşadığı sorunlar hakkında fikir sahibi olması ve hayat yolculuğunda daha bilinçli hareket etmeye başlaması, bu ilmin vesile olduğu sonuçlardan sadece birkaçıdır. İsim ve doğum tarihi analizi sayesinde tekamüllerinizi hangi alanlarda gerçekleştireceğinizi öğrenir ve nelerin üstesinden gelmeniz gerektiğinin bilincinde olarak, hayatınıza daha güçlü ve kaliteli adımlarla devam edebilirsiniz. 

İnsana verilen isimlerin öneminden Hadis-i Şerif’lerde de bahsedilmektedir:   

Siz, kıyamet gününde kendi isimleriniz ve babalarınızın isimleriyle çağrılacaksınız; öyleyse güzel isimler seçin.” (Ebû Dâvud, Edeb 70) 

Çocuğa güzel isim vermek, dinini öğretmek ve vakti gelince evlendirmek, evladın babası üzerindeki haklarındandır.” (Ebu Nuaym)

Çocuğa isim seçerken anlamının iyi şeyler çağrıştırması ve mânâsının güzel olması oldukça önemlidir. Nice insanımız, başta peygamberler, sahâbeler ve kâmil insanların isimleri ile onların eşlerinin isimlerini, asırlardır çocuklarına koymayı görev bilmişler; çocuklarının da, adlarını koydukları örnek şahsiyetler gibi olmasını arzu etmişlerdir. 

İsim Analizi Ve Doğum Tarihi Danışmanlığında Neler Yapılır?

 • Yeni doğan bebeğinize en doğru ve güzel ismi vermede yardımcı olur. 
 • Evlilik tarihini doğru belirlemenizi sağlar.
 • Evlli çiftlere yapılan ilişki analizi sayesinde eşlerin birbirine yaptığı davranışların sebepleri anlaşılır ve evli çiftlerin birbirini anlaması kolaylaşır.
 • İsim analizi sayesinde yeni çıkacak olan bir ürüne, markaya veya kitaba vb. isim vermek daha kolay hale gelir. 
 • İşyerinize isim bulmada ve en uygun açılış tarihlerini belirlemede yardımcı olur.
 • İsim analizi ve doğum tarihi çalışması sonucunda, kişi, isminin değişip değişmemesi gerektiğini öğrenebileceğ gibi, yeni isim önerileri veya ek isim alabilir.
 • İsim analizi, boş çakralarla bağlantılı  öğrenilmesi gereken dersler konusunda bilinç kazandırır.
 • Tekrar eden sayıları deşifre eder.

İsim Analizi Ve Doğum Tarihi Danışmanlığı Almak Neler Kazandırır?

 • Kişi, kendisiyle ilgili bir farkındalığa sahip olur ve özünü anlamaya başlar.
 • Yaşam yolculuğundaki önemli olayları daha kolay planlar.
 • Kişi, ismiyle kolaylıkla yapabileceği işler ile üstesinden gelmesi gereken alanları, bunları nasıl yapacağını, hangi konularda zorlanacağını, neleri yapmaya söz verdiğini öğrenir.
 • Kişi, kaderin ona neler hediye ettiğinin, atalarından hangi konuların kendisine aktarıldığının, hangi konularda imtihana tabii tutulduğunun farkına varır.
 • Eşler arası ilişki analizi yapılarak, kişi, eşinin davranışlarının sebebini anlayabilir ve ilişki analizi sayesinde bilinçlenir.
 • En önemlisi, bu hayattaki misyonunuzun ne olduğunu anlatarak, farkındalık kazanmanıza ve bilinçlenmenize destek olur. 

Bu sıraladıklarımız gibi daha pek çok konuda yaşamınızın yol haritasını önceden görmek, daha erken önlem almak, adım attığınız yolda fikir sahibi olmak için, isim analizi ve doğum tarihi danışmanlığını almanızı öneririz.