• Nisan 20, 2022

  Genel olarak bakıldığında niyet; kişilerin amellerini, kalbî hissiyatlarını ve düşüncelerini etkileyen, bilinçli ya da bilinçsiz olarak insanların hayatlarında iz bırakan, hissedilen ve kişilerin yaşantılarını anlamlandıran bir kavramdır.

  Bütüncül Şifa, niyet, oruç, Ramazan
 • Mart 20, 2022

  Hırs size neler yaptırabilir, hiç düşündünüz mü? İnsanlar hırsları uğruna neler yaşıyorlar dikkat ettiniz mi? Hırs ne demektir sizce? İnsan neden hırs sahibi olur? 
  Tüm bu soruların yanıtlarını gelin birlikte bulmaya çalışalım bu satırlarda... 

  Bütüncül Şifa, İlim, Hırs, Hırsız, Hayat
 • Mart 05, 2022

  Evlilik dediğimiz müessese, kesilmemiş karpuz gibidir. İstediğiniz kadar elinizle vurun, koklayın, inceleyin, tartın... İyi olup olmadığını anlayamazsınız. Bıçağı karpuza vurduğunuz zaman karşınıza çıkan, nasibinizdir. 

  Bütüncül Şifa, İlim, evlilik, boşanma, hatıra, çocuk, hakikat
 • Mart 01, 2022

  Her şeyi, bir bir, tek tek geçirelim gözlerimizin önünden... Neler yaptık insanoğlu olarak, kimlere, nelere hangi zararları verdik? Neleri görmezden geldik, nelerin farkına varamadık?
  Çocuklar, kadınlar,yaşlılar, yoksullar, muhacirler....

  Bütüncül Şifa, İlim, dünya, insan, doğa, toprak, su, savaş
 • Şubat 18, 2022

  Kuantuma göre insan vücudu, bilinenin aksine bütün bir parça halinde değildir. Yani bedenimiz kas, et, kemik ve kan bütününden ziyade titreşen ve kendi frekanslari ile bir arada bulunan zerreciklerdir

  Bütüncül Şifa, İlim, İman, Maya, Zerre, Hamur
 • Şubat 12, 2022

  Yeryüzündeki tüm güzellikleri görmemizi sağlayan gözlerimizin, bugünkü teknolojiden çok daha ileride olduğunu biliyor muydunuz? Ya da gözlerimizdeki kadrajın ne kadar netlikte olduğunu?

  Bütüncül Şifa, İlim, İman, Göz, Kulak, Akıl.
 • Şubat 04, 2022

  Kur’ân-ı Kerim, kâinatta var olan düzeni, göklerin ve yerin Hak ile yaratıldığını, yaratılanların boşuna yaratılmadığını beyan eder. Âyetler, Allah’ın yarattıklarında bir amaç ve hikmetin var olduğunu ortaya koyar. Yaratılan her şey, kendisi için takdir edilmiş olan amaç ve hikmetle birlikte bir anlam ifade eder. Ve biz insanoğlunun da dikkat etmesini ister: 

  zeynep buyukbay
 • Ocak 28, 2022

  Nasıl olsa görmüyoruz diye rahat olduğumuz ne kadar mesele var farkında mısınız? Mikropları da göremiyoruz örneğin çıplak gözle. Gözlerimizin mikroskop özelliği yok çünkü. Peki ya olsaydı, çıldırırdık herhalde... Ne yemek yiyebilir, ne su içebilir, ne de aynaya bakabilirdik.

  Bütüncül Şifa, Blog, İlim, Eterik Beden, Kalp Gözü
 • Ocak 22, 2022

  Hava durumunun bir önemi yoktur eğer fikirler karanlıksa... Başınıza gelen her şey sizde bir iz bırakır. İzlerden muhteşem bir tablo da çıkar ortaya, karalanmış bir sayfa da... Sizi büyüten şey ile büyüttüğünüz şeyi karıştırmayın.

  Bütüncül Şifa, Blog, İlim
 • Kasım 29, 2021

  Ateşin içine bir şey attığınızda, küllerin rengi dikkatinizi çekti mi hiç? Ateşe attığınız obje hangi renk olursa olsun, küllerin nasıl göründüğünü fark ettiniz mi? Yanan şey karışık renkli bir kumaş parçası da olsa, beyaz bir kâğıt da olsa geriye siyah külleri kalır.

  Bütüncül Şifa, Blog, İlim