HACAMAT

Tarihsel olarak Millattan önce kullanılan bir tedavi yöntemidir. Hipokrat, Yunan Mitolojisi ve Çin Tıbbında da aktif şekilde kullanılmıştır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) ile birlikte bu tedavi yöntemi islam dünyasına maddi ve manevi bir tedavi yöntemi olarak girmiştir.

Bu yöntem vücuttaki ağır metal, toksin, enfeksiyon, virus, bakteri, mantar gibi birçok zararlı maddeyi vücuttan deriden kan alınarak tasviye edilme işlemidir. Maddi ve manevi bir yöntem olduğu için uygulayan kişinin hem anatomi bilgisi hem de islami bilgisi olması gerekmektedir. 

Ankisiyete, Adet düzensizlikleri, Ağız Kokusu, Akciğer Hastalıkları, Akne, Alerji,   Alzheirmer, Astım, Ateşli Hastalıklar, Bağırsak rahatsızlıkları,            Baş ağrısı,  Bel soğukluğu, Bronşit,  Böbrek Rahatsızlıklar, Damar Hastalıkları, Depresyon, Diyabet, Egzema,  Felç,  Gastrit, Göz Hastalıkları,  Hazım Problemleri,  İdrar Yolları, Kabızlık, Karaciğer Hastalıkları,  Kolesterol,  Kramplar, Mantar,  Menopoz, Mide hastalıkları,  Migren, Soğuk algınlıkları, Obezite,  Kemik erimesi,  Ödem, Öksürük, Panik atak, Parkinson, Prostat, Reflü,   Romatizma, Eklem ağrıları, Saçkıran, Safra kesesi, Sinüzit, Stress, Tansiyon, Tiroid, Topuk dikeni, Uyku bozuklukları, Uyuz, Verem, Yaşlılık, Yorgunluk, Kilo verme, Kilo alma.

Hacamat Yaptırıken Dikkat Edilmesi Gereken Durumları:

Öncelikle hacamatın belirli tarihleri vardır Bu tarihlere dikkat edilerek hacamat olunması gerekir. Hacamattan önce duş almak ve cinsel ilişkiye girmek tavsiye edilmez. Hacamattan en az 2 saat önce bir şeyler yenmiş olmasi gerekir. Hacamat esnasında ne çok aç ne de çok tok olmamak gerekir. Hacamattan önce ve sonra bir gün ile 3 gün arası hayvani gıda perhizi yapılır. Hacamattan sonra 24 saat cinsel ilişki ve banyo tavsiye edilmez. Hacamat esnasında abdestli olmak ve şifa ayetleri okumak hacamatın mahiyetine uygun olur.

 Hacamat için kullanılacak malzemelerin hijyenik ve tek kullanımlık olması çok önemlidir.